Sádrokarton se za posledních několik let stal téměř nejvyužívanějším materiálem pro úpravy interiérů. Díky jeho vlastnostem je totiž velmi univerzálním a často vyhledávaným materiálem u bytových architektů i samotných vlastníků rodinných domů. Jeho využití v interiéru téměř nezná mezí. Dokáže dobře sloužit pod střechou i ve sklepě, jako příčka, strop, podlaha nebo v bytových jádrech. Využití je tedy široké. Stačí jen vymyslet, jak a kde sádrokarton využít.

Sádrokarton – ideální materiál k rekonstrukci i novostavbě

Pokud plánujete rekonstrukci domu nebo bytu, může se stát sádrokarton velkým pomocníkem. Zejména v případě, kdy chcete zasahovat do konstrukce staršího domu a změnit jednotlivé místnosti vybouráním příček.

Vítanou pomocí je sádrokarton ale také u výstavby nových domů. Šetří náklady na materiál, má nízké požadavky na strojové vybavení stavby, odpadá nutnost dopravy a skladování sypkých i tekutých materiálů, snadno se s ním manipuluje. Pro výstavbu kompletních interiérů ze sádrokartonu stačí prakticky dva pracovníci s lehkým ručním nářadím a malou dodávkou.

Nové příčky ze sádrokartonu a podhledy jsou lehké, rovné, čisté a hlavně také rychle hotové. Díky konstrukci, kterou tvoří lehké plechové profily, může být kostra hotova již za pár hodin. Při realizaci nových rozvodů vody, rozvodů vytápění, elektřiny, plynu nebo odpadů nevyžaduje sádrokarton žádné dodatečné bourání v příčkách. Veškeré rozvody instalatéři jednoduše instalují do prostoru mezi desky.

Díky lehkosti se nemusíte bát o statiku budovy

Sádrokarton-ideální materiál pro rekonstrukceSádrokarton může být využíván v hojné míře kdekoli v budově. Jedná se o velmi lehký materiál, který je v porovnání s ostatními stavebními materiály i několikrát lehčí. Díky tomu se při jeho využívání nemusíte ohlížet na statiku domu, jako při použití ostatních materiálů. Celkové zatížení statiky je minimální. Můžete přidávat sádrokartonové příčky a nemusíte se bát, že by podlaha zátěž neunesla. Při realizaci stropních podhledů ze sádrokartonu mohou být instalovány i do méně pevných stropů. Díky lehkosti desek, ideálnímu rozložení váhy a zajištění není zátěž pro stropy taková, aby jí nemohly unést.

Vlhko mu nevadí a oheň také ne

Sádrokartonové desky se vyrábějí v různých rozměrech se silou 9,5mm nebo 12,5mm. Rozměr 9,5 mm se nejčastěji využívá právě na stropy nebo zkosené stěny, u kterých není takové riziko poškození. V oblasti příček se doporučuje využívat sádrokarton o síle 12,5mm, který disponuje vyšší odolností proti opotřebení i nárazu. Kladete-li vysoké nároky v oblasti odolnosti proti vlhkosti nebo protipožární odolnosti, i zde vám dokáže sádrokarton pomoci. Existují totiž speciálně impregnované sádrokartonové desky, které jsou určeny do náročných prostor. Do místností se zvýšenou vlhkostí můžete využít impregnované desky, které jsou schopny vlhku dlouhodobě odolávat. Nejčastěji se tyto desky využívají na WC, v koupelnách nebo v kuchyních. Jestliže chcete dodat místnosti i příslušnou protipožární odolnost, i zde dokáže sádrokarton pomoci. Využít můžete i speciální protipožární sádrokartonové desky , zvyšující odolnost stavby proti ohni a žáru.

Naši sádrokartonáři jsou Vám k dispozici

Nemáte-li ještě dostatečné zkušenosti s realizací sádrokartonových desek a s jejich využitím, neváhejte nás kontaktovat. Naši odborníci vám pomohou naplánovat a realizovat rekonstrukci interiéru přesně podle vašeho přání tak, aby vše proběhlo hladce a dokonale.

Sádrokartonové konstrukce Praha Sádrokartonové konstrukce v Praze a Středočeském kraji
Sádrokartonové konstrukce Brno Sádrokartonové konstrukce v Brně a Jihomoravském kraji
Sádrokartonové konstrukce Ostrava Sádrokartonové konstrukce Ostrava a Moravskoslezský kraj
Sádrokartonové konstrukce Plzeň Sádrokartonové konstrukce Plzeň a Plzeňský kraj
Sádrokartonové konstrukce Olomouc Sádrokartonové konstrukce Olomouc a Olomoucký kraj
Sádrokartonové konstrukce Liberec Sádrokartonové konstrukce Liberec a Liberecký kraj
Sádrokartonové konstrukce Ústí nad Labem Sádrokartonové konstrukce Ústecký kraj a severní Čechy
Sádrokartonové konstrukce Karlovy Vary Sádrokartonové konstrukce regionu Karlovy Vary a západ Čech
Sádrokartonové konstrukce Hradec Králové Sádrokartonové konstrukce Hradec Králové a východní Čechy
Sádrokartonové konstrukce Pardubice Sádrokartonové konstrukce Pardubice a Pardubicko
Sádrokartonové konstrukce České Budějovice Sádrokartonové konstrukce v oblasti České Budějovice a jižní Čechy
Sádrokartonové konstrukce Jihlava Sádrokartonové konstrukce Jihlava a kraj Vysočina
Sádrokartonové konstrukce Zlín Sádrokartonové konstrukce Zlín a Zlínský kraj