Sádrokartonové konstrukce dnes tvoří cca 70% stavebních technologií při výstavbě nových a rekonstrukci starších komerčních prostor. Významný podíl mají sádrokartony ale už i u výstavby rodinného bydlení – důvodem je množství výhod, které sádrokartony přinášejí ve srovnání s tradičním způsobem výstavby interiérů.

Sádrokarton je moderním stavebním materiálem

Montáže interiérů tzv. suchou cestou jsou moderním způsobem výstavby. Sádrokarton již nelze považovat jen za levnou náhražku klasického zdiva či betonu. Sádrokartonové příčky, sádrokartonové podhledy či jiné sádrokartonové konstrukce se uplatní všude tam, kde funkcí zdiva není nosnost dalších pater nebo těžkých ve zdivu zakotvených zařízení.

Interiér ze sádrokartonu

Sádrokartonové konstrukce mají řadu předností

Sádrokartonové konstrukce mají řadu výhod, kvůli nimž jim stavitelé a investoři dávají přednost před výstavbou interiérů klasickou mokrou cestou, tedy zděním příček z cihel a tvárnic.

  • Výhodou konstrukce ze sádrokartonu je především rychlost s jakou lze vystavět jakýkoli i složitý interiér
  • Důležitá je nenáročnost na strojové a materiálové zázemí, při výstavbě sádrokartonů postačuje malý počet odborných pracovníků
  • Z uvedených parametrů vyplývá nízká pořizovací cena sádrokartonových interiérů nesrovnatelná s investicí do zděných či panelových prvků.
  • Navíc interiéry ze sádrokartonu vypadají velice hezky už kvůli ochotě sádrokartonu ke tvarování, řezání a ohýbání, čímž lze vytvořit nejen stěny a stropy, ale jakékoli interiérové prvky prakticky na počkání.
  • Předností sádrokartonu je rovněž jeho nehořlavost – dokáže účinně zabránit anebo zpozdit průnik požáru do dalších pater či místností – speciálním druhem sádrokartonu je protipožární sádrokarton pro konstrukce s vysokými nároky na protipožární odolnost
  • Stavitelé oceňují dobré tepelně a zvukově izolační vlastnosti sádrokaronu, zvláště když se kombinuje s přídavnou izolací – například izolační nerostnou vatou.
  • Sádrokartony nezatěžují nadměrně nosnou konstrukci budov a díky tomu je lze bez obav aplikovat téměř do všech staveb včetně historických domů, u nichž se původně nepočítalo s dalšími vestavbami.

Sádrokartony patří do moderních interiérů

Sádrokartony dodávané našimi sádrokartonáři uspokojí jakékoli Vaše představy o moderním bydlení, relaxačních prostorách anebo kvalitním pracovním prostředí, ať už se jedná o rekonstrukce bytových jáder anebo třeba o půdní vestavby.

Architektonické prvky a doplňky interiéru ze sádrokartonu

Sádrokarton, to nejsou pouze příčky, podhledy a stěny. Ze sádrokartonu umíme vykouzlit mnoho zajímavých interiérových prvků a doplňků, které dokážou vytvořit v místnosti neopakovatelnou atmosféru. Mezi takové prvky patří například niky, police, zapuštěná světla a bodovky, sádrokartonový nábytek anebo třeba i zapuštěná kuchyňská linka či nápaditě  rozčleněný dětský pokojíček.

Sádrokartony mají rády barvy

Sádrokartony nemusí být vždy jen bílé – nebojte se barev

Nedílnou součástí návrhů sádrokartonových interiérů je jejich vhodně zvolená barevnost. Barvy se na sádrokartonových stěnách a stropech vyjímají obzvláště hezky, především kvůli dokonale hladkým plochám sádrokartonu, které lze klasickou mokrou technologií jen těžko docílit. Naši malíři Vám s návrhem barevných ploch nejen poradí, ale nabízejí i komplexní služby malování bytů a malování interiérů komerčních prostor či veřejných institucí.

Navrhneme Vám termín a kalkulaci na sádrokartonové  konstrukce a sádrokartony

V klidu a pohodlí Vašeho domova posoudíte naši nabídku na montáže sádrokartonových konstrukcí, případně ji můžete porovnat s nabídkami jiných firem a bude-li Vám plně vyhovovat, sepíšeme s Vámi objednávku na provedení služby Sádrokartonové konstrukce.

Sádrokartonové konstrukce zhotovíme kdekoli v ČR a SR

(klikněte na nejbližší sádrokartonáře … )

Sádrokartonové konstrukce Praha Sádrokartonové konstrukce v Praze a Středočeském kraji
Sádrokartonové konstrukce Brno Sádrokartonové konstrukce v Brně a Jihomoravském kraji
Sádrokartonové konstrukce Ostrava Sádrokartonové konstrukce Ostrava a Moravskoslezský kraj
Sádrokartonové konstrukce Plzeň Sádrokartonové konstrukce Plzeň a Plzeňský kraj
Sádrokartonové konstrukce Olomouc Sádrokartonové konstrukce Olomouc a Olomoucký kraj
Sádrokartonové konstrukce Liberec Sádrokartonové konstrukce Liberec a Liberecký kraj
Sádrokartonové konstrukce Ústí nad Labem Sádrokartonové konstrukce Ústecký kraj a severní Čechy
Sádrokartonové konstrukce Karlovy Vary Sádrokartonové konstrukce regionu Karlovy Vary a západ Čech
Sádrokartonové konstrukce Hradec Králové Sádrokartonové konstrukce Hradec Králové a východní Čechy
Sádrokartonové konstrukce Pardubice Sádrokartonové konstrukce Pardubice a Pardubicko
Sádrokartonové konstrukce České Budějovice Sádrokartonové konstrukce v oblasti České Budějovice a jižní Čechy
Sádrokartonové konstrukce Jihlava Sádrokartonové konstrukce Jihlava a kraj Vysočina
Sádrokartonové konstrukce Zlín Sádrokartonové konstrukce Zlín a Zlínský kraj