Plánujete rekonstrukci bytového jádra? Také zde vám můžeme pomoci právě sádrokartonem. Nebojte se jeho využití ve vlhkých prostorách – s pomocí moderních technologií, ruku v ruce s našimi odborníky, Vám zrenovujeme anebo vyrobíme zcela nové a trvanlivé bytové jádro ze sádrokartonu a napomůžeme k novému vzhledu vašeho domova.

Bytová jádra ze sádrokartonu – estetika a trvanlivost

Rekonstrukce bytových jader sádrokartonem

Bytová jádra panelových domů a cihlových budov určených k hromadnému bydlení bývají obvykle prvními místnostmi, po jejichž renovaci obyvatelé bytů zatouží. Majitelé bytů a nájemníci touží nejen zlepšit estetický vzhled bytových jader, ale i komfort hygienických zařízení. Před desetiletími vybudovaná bytová jádra z dřevotřísky a umakartu bývala navrhována s jediným cílem – ušetřit prostor a náklady na výstavbu domu. Proto byla zcela zanedbávána prostorová, estetická a ergonomická hlediska.

Sádrokarton je velice vhodným materiálem pro rekonstrukce bytových jader a k vytvoření sociálního zařízení splňujícího nejvyšší estetické, ergonomické, hygienické i ekonomické nároky obyvatel bytů. Již dávno neplatí zásada, že sádrokarton nelze použít do mokrých prostor. Na trhu existují sádrokartonové materiály určené speciálně pro výstavbu a rekonstrukce vlhkých interiérů.

Bytová jádra ze sádrokartonuProč pro renovaci bytového jádra zvolit sádrokarton

 • Rekonstrukce bytových jader pomocí sádrokartonu se realizuje tzv. suchou cestou, levně a bez zatížení domu nadměrným stavebním ruchem. Sousedi možná ani nezaregistrují, že u Vás probíhá přestavba koupelny a sociálního zařízení.
 • Nespornou výhodou při jeho využití je také rychlost montáže sádrokartonu a ideálně hladký podklad pro nalepení keramických obkladů.
 • Sádrokarton umožňuje skrýt veškeré trubky, elektrická vedení a armatury a navíc lze s jeho pomocí vytvořit i praktický sádrokartonový koupelnový nábytek – například systém polic a skříněk.
 • Díky tvárnosti sádrokartonu usadíme veškerou sanitární techniku (vany, WC, bidet) přesně na připravené sádrokartonové boxy a veškeré spoje přesně zalícujeme.
 • Variabilita řešení – hotové dispozice bytového jádra je možné kdykoli později změnit prostým přidáním nebo ubráním sádrokartonových konstrukcí.

Provádíme rekonstrukce bytových jader sádrokartonem

Naši sádrokartonáři  provádějí návrhy a rekonstrukce bytových jáder výrobou nového bytového jádra ze sádrokartonu. Rekonstrukci bytového jádra nabízíme jako samostatný projekt, případně může být součástí komplexní dodávky celých sádrokartonových interiérů.

Obvyklý postup při rekonstrukci bytového jádra

 1. Prohlídka prostorových dispozic stávajícího bytového jádra nebo bytu
 2. Skica – náčrt variant řešení rekonstrukce bytového jádra
 3. Vypracování rozpočtu a harmonogramu práce
 4. Uzavření smlouvy o dílo – souhlasí-li zákazník s naším návrhem
 5. Vypracování projektu bytového jádra pro zvolený návrh
 6. Vybourání starého bytového jádra
 7. Montáž rastru (kostry) sádrokartonových ploch
 8. Natažení inženýrských sítí – rozvody elektřiny, vody, odpadu, plynu
 9. Pokládka dlažby a obkladů na podlahu i stěny bytového jádra
 10. Usazení veškerého vybavení koupelny a WC, napojení armatur na rozvody

Navrhneme Vám termín a kalkulaci sádrokartonářských  prací

V klidu a pohodlí Vašeho domova posoudíte naši nabídku na rekonstrukce bytového jádra v sádrokartonu, případně ji můžete porovnat s nabídkami jiných firem a bude-li Vám plně vyhovovat, sepíšeme s Vámi objednávku na provedení služby Bytová jádra ze sádrokartonu.

Sádrokartonová bytová jádra zhotovíme kdekoli v ČR a SR

(klikněte na nejbližší sádrokartonáře … )

Další služby související s rekonstrukcemi bytových jáder ze sádrokartonu