Výhody a rizika montáže sádrokartonů svépomocí

 
Sádrokarton je proslulý snadnou montáží a možností povrchových úprav. Proto se spousta lidí přiklání k montáži svépomocí. V podstatě stačí trocha šikovnosti a nadšení do práce. Na druhou stranu musíte dodržovat určitá pravidla, která se liší v závislosti na způsobu použití. Sádrokarton nachází využití v koupelnách namísto původních umakartových jader, montují se z něj stropní podhledy, podlahy, příčky, vnitřní opláštění dřevostaveb a montovaných domů či rámové konstrukce. 
 
Prvním krokem je výběr správné sádrokartonové desky. Jednotlivé typy mají různé vlastnosti. Sádrokarton může zastat funkci protipožárních obkladů a předělů, zvukové izolace apod. Do vlhčích prostor je vhodný impregnovaný zelený sádrokarton
 
První riziko montáže sádrokartonů svépomocí tedy souvisí se samotným výběrem materiálu. Odborník ví, který typ sádrokartonu se pro dané účely hodí. Pokud si nevíte rady, nechte si před nákupem poradit.
 
V souvislosti s výběrem sádrokartonu souvisí také tepelně a hlukově izolační vlastnosti. Platí, že není izolace jako izolace – sádrokartonová podlaha by měla mít adekvátní kročejový útlum a od sádrokartonových příček zase očekáváme dostatečnou ochranu před hlukem ze sousedních místností. I v tomto směru vám dobře poradí zkušený řemeslník.
 
 Montáž sádrokartonu svépomocí
 

Montáž sádrokartonu vyžaduje i další znalosti 

 
Je třeba si uvědomit, že sádrokarton nedrží bez nosných profilů a kotvícího materiálu. I zde je výběr klíčový – k dostání je množství různých typů profilů, které jsou určeny na různé účely. Zároveň se neobejdete bez příslušenství v podobě krokvových závěsů, spojek profilů, stavěcích třmenů, úhlových kotev a dalších prvků. Při montáži pak bez příslušného nářadí.
 
 
Montáž sádrokartonu svépomocí je bezesporu levnější, ale jen za předpokladu, že nebudete muset dokupovat potřebné nářadí. Rizika spočívají v nevhodně zvoleném materiálu, který nesplní očekávaný účel. Dále pak ve špatně provedené montáži – u nedostatečně ukotvených desek hrozí uvolnění.
 
 
 

Nejste si výsledkem jistí ? Objednejte si na montáž sádrokartonu odborníky.

 
Montáže sádrokartonu odborníkem 
 
 
Jak je z článku zřejmé, nejsou montáže sádrokartonu banální záležitostí. Navíc úspory za práci odborníků může znehodnotit nutnost nákupu speciálního nářadí, které potom zůstane léta nevyužité ve skříni. Proto není-li domácí kutil opravdu zkušeným řemeslníkem a chybí mu znalosti s prací se sádrokartonovými konstrukcemi, anebo když jen nevyužije speciální nářadí při své každodenní práci, je vždy lepší a jistější spolehnout se na kvalifikovanou práci odborníků.
Naši sádrokartonáři jsou k dispozici v celé České a Slovenské republice, stačí jen oslovit nejbližší sádrokartonářství.