Sádrokarton nabízí nekonečné množství originálních řešení v novostavbách a při rekonstrukcích. S jeho pomocí lze vytvářet a dotvářet nápaditý domov, ale také účinně zamaskovat nevzhledné části interiéru, jako jsou nosníky, stupačky, potrubí, křivé zdi a stropy, odpadávající omítka. 

Obklady stěn a stropů sádrokartonem – rychlá cesta k lepšímu interiéru

Obklady zdí a stropu sádrokartonem

Obklady stěn a stropů sádrokartonem jsou rychlou a levnou technologií, která dokáže k nepoznání vylepšit vzhled místností i bez změny dispozic v prostoru.

 • Trápí Vás nerovné stěny, praskliny v omítkách nebo odpadávající kusy maleb ?
 • Hyzdí Vaše pokoje nevzhledné stupačky a trubky od topení ?
 • Zdědili jste panelákový byt s elektroinstalací vedenou v povrchových lištách ?
 • Rádi byste zakomponovali do stěn vnořené police ?
 • Koupili jste zchátralý dům a potřebujete v něm za měsíc otevřít firmu ?

Pak se musíte rozhodnout, jakou technologii zvolit pro kvalitní a efektivní renovaci stěn a stropů.

K tomuto účelu jsou ideálním řešením obklady stěn a stropů sádrokartonem.

Rozdíl mezi renovacemi omítek a sádrokartonovými obklady

Oprava omítek mokrou cestou

Renovace stěn a stropů klasicky – mokrou cestou

Samozřejmě, že vždy je možnost využít klasických postupů – pozvaní zedníci, malíři či štukatéři stěny a stropy opraví klasickou cestou mokrých omítek, štuků a maleb. Znamená to ovšem smířit se s intenzívním stavebním ruchem, spoustou prachu, hluku trvajícími i několik týdnů. Všechny práce navíc nelze provést najednou – po oklepání starých omítek je nejprve potřeba vyvést suť, nové omítky musí proschnout před aplikací barev, v domě se bude pravděpodobně střídat více řemeslných firem a jejich harmonogram na sebe nemusí přímo navazovat. 

Renovace stěn a stropů sádrokartonovými obklady

Prakticky stejného efektu, navíc s možností zakrytí všech dalších interiérových kazů, je možné dosáhnout s pomocí sádrokartonu mnohem rychleji, čistěji a výrazně levněji.

Obklady stropu a stěn sádrokarton

Sádrokartonové obklady lze namontovat prakticky na každé zděné, dřevěné či betonové stěny a stropy, a to bez nutnosti oklepávání nebo opravy původních omítek. Navíc lze montáž sádrokartonového obložení místností spojit s dodatečnou zvukovou a tepelnou izolací, vloženou mezi zdivo a sádrokarton.

Součástí návrhu a montáže sádrokartonových obkladů je návrh a rozvedení nové elektroinstalace. Zákazník má tak možnost zcela změnit rozvržení osvětlovacích těles, zásuvek a vypínačů v interiéru, popřípadě nahradit klasická svítidla designově zajímavými bodovými světly. Podobně je tomu i s rozvody internetu a LAN sítí, reprosoustav, vody, plynu nebo třeba klimatizace. Vše je možné efektně schovat mezi zdivo a sádrokarton.

7 hlavních důvodů pro sádrokartonové obklady stěn a stropů

 1. zdokonalení estetického vzhledu interiéru – dokonale rovné stěny a stropy, zamaskování interiérových kazů, sjednocení stylu místností
 2. zlepšení tepelné a zvukové izolace – lze vložit i přídavný izolační materiál
 3. minimum stavebního ruchu – montáž neobtěžuje hlukem a prachem, provoz sousedících místností není omezen
 4. vytvoření meziprostoru pro vedení instalací elektřiny, vody, plynu, počítačových sítí, antén, klimatizace …
 5. úspora nákladů, času a materiálu ve srovnání s klasickými mokrými metodami
 6. možnost vytvoření zajímavých interiérových prvků ze sádrokartonu – niky, police, klenby atd.
 7. ochrana proti vdechování radioaktivních plynů uvolňujících se z některých druhů zdiva

Provádíme sádrokartonové obklady stěn a stropů

Nabízíme sádrokartonářské služby – obklady stěn a stropů sádrokartonem

Sádrokartonové obklady stěn

Obklady stěn sádrokartonem

Podstatou je přímý obklad stávajících stěn sádrokartonovými deskami. Tento způsob obkladu srovná křivou či poškozenou zeď. Vytvořený meziprostor mezi stěnou a sádrokartonovým obložením umožní snadné vedení nových instalací. Je potřeba počítat s nepatrným zmenšením obytné plochy.

 Způsoby připevnění sádrokartonu ke stěně

 • suchá omítka –  klasická omítka je nahrazena nalepením sádrokartonových desek pomocí tmelu a využívá se pro svislé konstrukce – prakticky nulový úbytek obytné plochy, nevzniká ale prostor pro instalace a izolaci.
 • spřažené předsazené stěny – jsou použity konstrukce z profilů (tzv.rastr), které jsou spojeny se stávající stěnou – úbytek obytné plochy cca 10cm u každé stěny
 • volně stojící předsazené stěny – konstrukce sádrokartonu jsou nezávislé na podkladní stěně – úbytek obytné plochy závisí na vzdálenosti sádrokartonu od stěny

Sádrokartonové obklady stropů

Sádrokartonové obklady stropůJedná se o druhy sádrokartonových podhledů, které přímo souvisejí s nosným stropem. Jsou využívány nejen při rekonstrukcích, ale i v novostavbách. Sádrokartonové obklady mohou obnovit starý strop, ale také uzavřít prostor pod nehezkým stropem, či snížit strop původní – v takovém případě se ale již nejedná o sádrokartonový obklad, ale o sádrokartonové podhledy. Vložením minerální izolace můžeme zvýšit tepelné i akustické vlastnosti. Obklady stropů sádrokartonem také umožňují uschování vzduchotechniky či elektroinstalací. Podhledové systémy lze umístit pod jakýkoli nosný strop, do něhož lze vruty či nastřelením připevnit rastr sádrokartonu.

Navrhneme Vám termín a kalkulaci sádrokartonářských  prací

V klidu a pohodlí Vašeho domova posoudíte naši nabídku na sádrokartonové obklady stěn a stropů, případně ji můžete porovnat s nabídkami jiných firem a bude-li Vám plně vyhovovat, sepíšeme s Vámi objednávku na provedení služby Sádrokartonové obklady.

Sádrokartonové obklady stěn a stropů zhotovíme kdekoli ČR a SR

(klikněte na nejbližší sádrokartonáře … )

Další služby související s montáží sádrokartonových obkladů, stěn a stropů